Yazarlar

[vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/4″]
[/vc_column_inner][vc_column_inner width=”3/4″]

Enver Demirel YILMAZ 

[vc_column_text]Uzm. Dr. Psikiyatr. Enver Demirel Yılmaz İstanbul’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul’da, lisans eğitimini Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesinde tamamlayıp Tıp Doktoru unvanını aldı. Psikiyatri asistanlığını, Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde başarıyla tamamlayarak Psikiyatri Uzmanı oldu. Ardından İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Bezmi Alem Vakıf Üniversitesi Psikiyatri Bölümünde, Uzman Psikiyatrist olarak önemli görevlerde bulundu. İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde dersler verdi.

 

Özel olarak mizaç ve kişilik kavramları ile ilgilenen Dr. Enver Demirel Yılmaz, özel ilgi alanı olan mizaç ve kişilik kavramları üzerine Türkiye’de ilk kez Dokuz Tip Mizaç Modeli’nin geliştirilmesine öncülük etti. Dokuz Tip Mizaç Modeli’nin psikoloji, psikoterapi, psikiyatri ve eğitim alanlarında geliştirilmesi ve yaygınlaşması adına çok sayıda akademik makale yazdı ve tüm makaleleri uluslararası bilimsel dergilerde kabul gördü. Dokuz Tip Mizaç Modeli’nin kuramsal-teorik alt yapısını ortaya koymanın yanında psikoloji, psikiyatri, insan kaynakları ve eğitim alanlarında kullanılması için uygulama modelleri geliştirdi ve profesyonellere eğitimler verdi.

Dr. Enver Demirel Yılmaz, Dokuz Tip Mizaç Modeli üzerine;  Ebeveyn Benim’in yanı sıra “Çocuklarda Dokuz Tip Mizaç Modeli’ne göre Karakter ve Kişilik Gelişimi”, “Aşk-ı Mizaç” ve “Rehber Benim” kitaplarının da yazarlığını yaptı. Tüm mesleki faaliyetlerini Dokuz Tip Mizaç Modeli çerçevesinde “insanı anlama” üzerinden yapılandıran Dr. Enver Demirel Yılmaz, Türkiye ve Dünya’da bir ilk olarak Dokuz Tip Mizaç Modeli’nin multidisipliner uygulamalarının gerçekleştirildiği Mizmer’in kurucularındandır.[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner]

Telefon: +90 (532) 061 47 17
Söğütözü Mahallesi, Söğütözü Caddesi. Koç Kuleleri B Blok Kat 5 No: 9
Çankaya/ANKARA